Gönüldaşlarımıza Zorunlu Bir Açıklama.

Açıklama: İHSANİDER Yön.Kur.Bşk. Diş Hekimi Melikşah ERGÜVEN, Basın Açıklaması.
Kategori: Basın Açıklaması
Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2015
Geçerli Tarih: 28 Şubat 2020 17:41
Site: İHSANİDER
URL: http://www.ihsanider.org.tr/haber_detay.asp?haberID=2108     Kardeşlerim, hepimiz büyük İmam Hatip Ailesinin fertleriyiz, bu aidiyetle nekadar iftihar etsek azdır.

     İmam Hatipli olmak, içinden çıktığımız milletimizin umudu olmak demektir.

     İmam Hatipli olmak, milletimizin dertleriyle dertlenmek demektir.

     İmam Hatipli olmak tüm insanlık için "iyilik ve Erdem"in mayası olmak demektir.

     Kardeşlerim, bu büyük ve asil imam hatip ailesinin fertleri olarak elbette bizler farklı farklı yapıda ve karakterde olsak bile bize umut bağlayan, içinden çıktığımız toplumumuza yabancılaşmadık, toplumumuzun umutlarını hiçbir zaman boşa çıkarmadık.

     Aynı anne babadan doğmuş kardeşler arasında bile, hayata ve olaylara farklı bakış açılarından bakma olağan iken, elbette imam hatip camiasının fertleri arasında farklı bakış açılarının olması son derece doğaldır. Ayrıca bu farklılıklar bizim için bir zenginlik unsurlarıdır.

     Kardeşlerim hepimiz aynı düşünmek durumunda olmadığımız gibi,içinden çıktığımız ve bizlere umut bağlayan milletimizin dertlerine derman olma niyetiyle siyaseten de aynı çatı altında da olmayabiliriz.

     Siyasi tercihlerimiz elbette farklı farklı olacaktır ve farklılıklarımız bizlerin "iradelerimizin zenginliğinin"göstergesidir,tabii olan budur, aksi bir durum ise hem imkansız hem de gayr-ı tabii dir.

     İmam Hatiplerimiz hiçbir siyasi oluşumun "arka bahçesi" değildir.

     İmam Hatipliler ise "tek tip" insan değildir.

     Sözü daha fazla uzatmadan şu noktaya dikkatlerinizi çekmek istiyorum, ben İHSANİDER Başkanı olarak yaklaşan seçim öncesi Derneği'mizin her siyasi partiye eşit mesafede olduğunu ve hiçbir siyasi partiyi desteklemediğini belirtmek isterim.

     Her siyasi partideki İmam Hatipliler, ailemizin birer ferdidirler ve kardeşlerimizdirler. Bizler kardeşlerimizin emeklerinin boşa gitmemesi ve milletimize güzel hizmetlerde bulunmaları için dua ederiz.

Tüm kardeşlerime selam ederim..

Dişhekimi Melikşah ERGÜVEN

İHSANİDER Yönetim Kurulu Başkanı